poliwęglan gutta

Płyty komorowe z poliwęglanu – Gutta Polska

Doskonałe na zadaszenie balkonów, werand, tarasów, pasaży.

Płyty komorowe z poliwęglanu idealne na przeszklenia łukowe, balkony, ściany, świetliki, zadaszenia tarasów, pasaży, ogrodów zimowych, pergoli, werand. Główne zalety to: wysoka wartość izolacyjna, wytrzymały na uderzenia, odporny na działanie gradu, długa żywotność, odporny na warunki pogodowe, odporny na działanie temperatur.

Materiał

Jeśli chcą Państwo w interesujący sposób zadaszyć np. ogród zimowy, basen lub pergolę, wówczas nabywając wysoko jakościowe poliwęglanowe płyty komorowe guttagliss dual dokonują Państwo prawidłowego wyboru. Płyty nadają się również do zastosowań jako obudowy ścian lub pionowe pasy doświetlające.

Płyty komorowe guttagliss dual są produkowane z poliwęglanu, zawierają dodatkową warstwę ochronną, która zapewnia doskonałą odporność na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania ultrafioletowego.

Montaż

Płyty zabezpieczone są obustronnie folią polietylenową. W trakcie montażu należy ja odsunąć w miejscach styku z profilami. Całość folii zdjąć po ukończeniu montażu.
Systemy montażu nie są samonośne i wymagają w każdym razie konstrukcji nośnej.
Prosimy o konieczne przestrzeganie następującej instrukcji montażu. Przed rozpoczęciem montażu prosimy o jej całkowite przeczytanie i zastosowanie do montażu tylko naszych oryginalnych dodatków.

Nachylenie dachu : regularne nachylenie wynosi 7°
Konstrukcja nośna: drewno, metal
Powierzchnie krokwi: należy pomalować na biało lub okleić taśmą odbijającą światło aby uniknąć zarysowań i deformacji. W razie zastosowania środków impregnujących do ochrony drewna, drewno należy wysuszyć i przewietrzyć aby uniknąć przebarwień.

Odstępy podparcia są zależne od strefy obciążenia wiatrem i śniegiem oraz kąta nachylenia dachu. Przykłady prosimy porównać w tabelach.

Przycinanie

Piłą ręczną lub wysokoobrotową piłą tarczową o drobnych nierozwartych zębach. Prosimy zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie płyty i zastosowanie osłony, aby uniknąć nierównych krawędzi. Po przycięciu zaleca się przedmuchanie sprężonym powietrzem komór celem usunięcia zanieczyszczeń.

Wiercenie

W miarę możliwości należy stosować wiertło stożkowe, stopniowe lub w razie konieczności wiertło HSS o szlifie 60° do 90°. Wykonać wiercenie próbne. W przypadku, gdy krawędzie otworów wykazują rysy, należy zmienić narzędzie. Rysy mogą powodować pękanie płyt.

Uwaga! Wiercone otwory, odpowiednio do wielkości współczynnika rozszerzalności termicznej, powinny posiadać średnicę o około 4 mm większą od średnicy rdzenia wkręta.

Czyszczenie

wyłącznie za pomocą łagodnego roztworu mydlanego, gąbki i dostatecznej ilości wody.